आपराधिक अभियोगको ट्याग लागेका अमेरिकी पूर्वराष्ट्रपति ट्रम्पको पक्षमा सर्वोच्चको फैसला

काठमाडौं, १८ असार । अमेरिकी सर्वोच्च अदालतले पूर्वराष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई २०२० को चुनावी नतिजाहरू उल्टाउने प्रयास गरेकोमा आपराधिक आरोपहरूबाट केही उन्मुक्ति दिएको छ । अदालतमा ट्रम्प आफैंले नियुक्त गरेका तीन न्यायाधीशहरू समावेश छन् ।

जस कारण पनि उनलाई निर्वाचनअघि कुनै कठिनाइ नहुने निश्चित भएको बताइएको छ । तल्लो अदालतहरूलाई मुद्दामा पुनर्विचार गर्न र आरोपहरू अभियोग गर्न सकिँदैन भनेर निर्धारण गर्न आदेश दिएको बताइएको छ । मुख्य न्यायाधीश जोन रोबर्ट्सले बहुमतको पक्षमा बोल्दै ट्रम्पको विस्तारित प्रतिरक्षा तर्कलाई खारेज गर्दै राष्ट्रपतिको रूपमा आधिकारिक क्षमतामा गरिएका आफ्ना कार्यहरूका लागि ट्रम्प मात्र प्रतिरक्षा रहेको बताए ।

उनीहरूले यस हाई–प्रोफाइल मुद्दालाई सम्बोधन गर्न लिएको विस्तारित अवधिले आगामी चुनाव अघि आरोपहरूबाट उत्पन्न भएको परीक्षण समाप्त हुने सम्भावनालाई कम गरेर ट्रम्पलाई सहयोग गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्